Mellkas szúrás
Sokan azonnal szívinfarktustól vagy mellráktól tartanak.

Mellkas szúrás sem jut, hogy a rossz tartás és az izommerevség okozhatja a fájdalmat. A mellkasi szúró érzés, azonban nem ritkán a hibás tartás, a túl sok ülés és a túl kevés mozgás eredménye.

Hirdetés Mikor forduljunk orvoshoz? Az angina pektórisz gyakran nehezen megfejthető, a hátterében álló ok lehet banális például gyomorégésde lehet életveszélyes is például szívinfarktus.
Ha percről percre erősödő mellkasi fájdalmat vagy mellkasi nyomó érzést tapasztal, és különösen akkor, ha ehhez légszomj, izzadás, émelygés, a karba, a lapockák felé vagy nyakirányba sugárzó fájdalom társul, hívja ki mellkas szúrás mentőket, vagy ha nincs rá mód, vitesse magát kórházba!

Ezzel vagy megmentheti az életét, vagy megnyugodhat, hogy nincs komoly baj az egészségével. Sok páciensnél a mellkasi szúrás többnyire ülve, vagy egyéb nyugalmi testhelyzetben jelentkezik, amikor a hátizom merev és megfeszül.
Mellkas MR felvétel, Chest MRI
Mit tegyünk a fájdalom elkerülése érdekében? A megelőzésre való odafigyelés nélkül, azonban a panaszok időről időre visszatérnek.

A hétköznapokban már pár egyszerű szabály betartása is segíthet: ne görnyedjen meg a széken ülve, és ne támaszkodjon a háttámlának, hanem egyenes mellkas szúrás üljön, és mindkét talpát párhuzamosan mellkas szúrás a talajon. Vállait se engedje mellkas szúrás. Az egyenes tartás sok bajt megelőz.

Annak tudatában se állítson fel senki öndiagnózist, hogy a mellkasi szúró érzést izommerevség is okozhatja, hisz ez a mellkas szúrás a már említett súlyos és halálos kimenetelű betegségek, így például szívinfarktus velejárója is lehet.
Ne kockáztassák életüket! Erősödő, karba, lapockába kisugárzó, légszomjjal és izzadással kísért mellkasi fájdalom esetén hívjon mentőt!

Csuth Ágnes, családorvos Módosítva: